HomeEn İyi 10 Ebeveyn Kontrolü Uygulaması: iOS ve Android 2024CHjunEn İyi 10 Ebeveyn Kontrolü Uygulaması: iOS ve Android 2024

En İyi 10 Ebeveyn Kontrolü Uygulaması: iOS ve Android 2024

En İyi 10 Ebeveyn Kontrolü Uygulaması: iOS ve Android 2024

Bu, çocuğunuzun online aktiviteleriyle ilgili veriler elde etmek ve telefonlarını ne ölçüde takip etmek gerektiğine karar vermek için yeterli bir süre. Ekran süresine öncelik verdiğim benim hanemde, Qustadio test ettiğim diğer her uygulamaya kıyasla daha iyi bir performans gösterdi. Günlük sınır koyma, cihazların ne zaman kullanılabileceğine dair detaylı takvim oluşturma ve çocuklarımın aşırı fazla zaman geçirdiğini düşündüğüm uygulamaları kısıtlama konusunda en iyi esnekliği o sağladı. Süre sınırı dolduktan sonra bile hangi uygulamaların çalışacağını seçebiliyordum. Bu benim için önemliydi çünkü bunun sayesinde telefonlarındaki arama ve rehber uygulamalarını açık tutabilmek mümkün oldu.

  • Bu sebeple markası “BUGATTI” olan bir sanal otomobilin, sanal otomobiller üzerinde tescilli olmaması halinde dahi “BUGATTI” markasına tecavüz ettiğinin kabulü gerekecektir.
  • Üstelik, çocuklar mesaj gönderirken kelimeleri çoğu zaman yanlış yazdıkları için bu tür yanlış kullanımları da tahmin etmek zorundaydım.
  • Ben fiyat seçeneklerinin çok aşamalı özellik paketleri yerine, korunan cihaz sayısına göre şekillenmesini tercih ediyorum.
  • Google Family Link yalnızca Android cihazlarında mevcut (ama iOS’te bir ebeveyn uygulaması bulunuyor).

Bu özellik çocuğunuzun cihazının ekran görüntülerini alarak cihazı hangi amaçlarla kullandığına dair görsel kanıtlar sunar. Ekran kaydı bilhassa çocuğunuzun dijital davranışını anlamada çok işinize yarar. Uygunsuz içerikleri veya aşırı cihaz kullanımını tespit edebilir ve böylece bu gibi sorunların üzerine gidebilirsiniz. FamiSafe uygulamasını ebeveyn panosundan yönetmenin son derece kolay olması hoşuma gitti. Her giriş yaptığımda, göz atmam gereken uyarılar ile çocukların cihazlarında ne kadar vakit geçirdiğini gösteren detaylı bir aktivite raporu gösteriliyor. İsterseniz çocuğunuzun yaşına göre ön ayarlı bir kategoriyi kullanabilir, isterseniz de her bir kategoriye tek tek bakarak çocuklarınız için kendi ayarınızı yapabilirsiniz. Diğer versiyonların aksine, web filtresi artık çoğu popüler tarayıcıda çalışıyor ve ayrıca tarayıcıların gizli modunu da gözleyebiliyor.

Eyezy ebeveynlere çocuklarının güvenliğini sağlamak için çeşitli özellikler sunan güçlü bir izleme aracıdır. Tuş basımını kaydeden keylogger ve ekran kaydetme özelliği, sosyal etkileşimleri takip edebilen Social Spotlight aracı, arama kayıtları için telefon analiz özelliği ve GPS takibiyle Eyezy, ebeveynlere çocuklarının son durumunu öğrenmeleri için çok kaliteli özellikler sunar. FamiSafe’in farklı kullanım süreleri için üç farklı üyelik seçeneği var ve bunların her biri 10 cihaza kadar koruma sağlıyor. Herhangi bir taahhüte girmeden önce FamiSafe’i 3 gün boyunca ücretsiz deneyebilir ve ebeveyn denetimi araçlarının aileniz için işe yarayıp yaramadığını görebilirsiniz. Yine burada da çocukların yaşına göre ekran süresini sınırlayan varsayılan ayarların yanı sıra, benim her zaman tercih ettiğim kendi takvimini hazırlama seçeneği de mevcut. Mesela ben oğlumun içinde şiddet geçen e-postasından, Spotify listesindeki bir şarkısının sözlerinden ve parti hakkında konuştuğu Facebook yazışmalarından uyarılar aldım. Çalışma prensibi, acil bir durumda güvendiğiniz bir kişiye alarm göndermesi. Fikir olarak güzel ama işe yaraması için üzerinde biraz daha uğraşılması lazım\. Bu platformda keyifli vakitler geçir, büyük ödüllerin sahibi ol. casinomhub\. Acil bir durumda ne olacak diye oğlumdan uyarı butonuna basmasına istedim. Kontrol panelinden bir uyarı ya da telefondan bir bildiri almak yerine e-posta aldım ama e-posta adresim normalde o kadar da fazla kontrol ettiğim bir yer değildir. IPR Gezgini ticari mostbet türkiye amacı gütmeyen bir bilgi aktarımı – paylaşımı platformudur ve fikri mülkiyet hakları ile ilgili yeni yazı ve yazarlara açıktır.IPR Gezgini’nde yazmak isterseniz adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu noktada öncelikle, Metaverse platformlarında yer alan içeriklerin “eser” niteliği tartışılmalıdır.

IOS cihazlarda ise çocuğunuzun iCloud hesabına erişiminiz olduğu sürece, cihaza fiziksel erişiminiz olmasa bile uygulamayı yükleyebilirsiniz. Ben şahsen canlı sohbet seçeneği olan şirketleri tercih ediyorum ama bu yoksa bile en azından e-posta yoluyla hızlı bir şekilde cevap verebilmeliler. Ancak maalesef SecureTeen çocukların telefonunu belirgin bir şekilde yavaşlattı. Ayrıca izin verdiğim sürenin tamamını kullanmamış olsalar bile cihazı uzaktan manuel olarak kilitleme gibi bazı özelliklere sahip değil. WebWatcher “Riskli Davranış” (Risky Behavior) adını verdikleri faaliyetleri saptayıp ebeveyn kontrol paneline uyarı gönderiyor. Programda herhangi bir yapılandırma ayarı ya da hassaslık seviyesi yok; WebWatcher neyin “Riskli Davranış” olduğunu anahtar kelime, etiket, meta başlık vb. Ama sunduğu denetim araçları ve topladığı bilgilerle mSpy’ın beni şaşırttığını itiraf etmeliyim. Bu uygulamanın özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için cihazda root işlemi yapmak gerekiyor. MSpy bunun güvenli bir şekilde nasıl yapılacağını kısa ve net şekilde anlatıyor.

Zaten ücretsiz bir ebeveyn kontrolü uygulaması kullanmamamın sebeplerinden biri de bu. Bu şirketlerin bir şekilde para kazanmaları gerekir ve bunu genelde, çocuğunuzun bilgilerini reklam şirketlerine satarak yaparlar. Metaverse teknik olarak, bireylere kendilerini ortaya koymada gerçek dünyaya nazaran daha geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Hatta bu, belirli bir seviyeye kadar anonim kalabilme yani gizli olabilme imkânı ile de beraber geliyor. İlaveten, mesafelerin ortadan kalkması, fiziksel zayıflık ve eksikliklerin anlamını yitirmesi yahut değiştirmesi de gerçek dünya ve Metaverse’ü birbirinden ayıran temel hususlardan birkaçı. Ancak her ne kadar bu noktalarda gerçek dünya ve Metaverse birbirinden ayrılıyor olsa da kanaatimce köklerini gerçek dünyadan alan öğeler içermekte olduğundan Metaverse’ün gerçek dünyadaki kurallardan bağımsız, bambaşka bir evren olduğundan söz etmek mümkün olamayacaktır. Eser üzerinde devre veya lisansa konu hakların Metaverse platformlarında kullanılmasının da sözleşmelerde düzenlenmesi mümkün olup belki de teknolojinin geldiği son noktada gereklidir. Ancak devir ve lisans sözleşmelerinin özellikle yer ve içerik bakımından sınırlandırılmasında, sanal platformun yapısı ve işleyişi nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlara değinilmelidir. Bu değerlendirmeleri yaparken 2021 yılının aralık ayında başlayan ve 2022 yılının ilk çeyreğinde de büyük yankı uyandıran “METABIRKIN” meselesine de değinmeden geçmek olmaz. Çoğumuzun yakından takip ettiği, Değerli Önder Erol Ünsal’ın da IPR Gezgini’nde gelişmeleri bizlerle paylaştığı üzere mesele NFT yaratıcısı Mason Rothshild’in “METABIRKIN” isimli NFT çantaları üretip OpenSea üzerinden satışa sunması ile başlıyor.

“Marka” kavramı halihazırda hukukumuzda mecrasından bağımsız bir şekilde tanımı ve düzenlemeleri bulunan bir müessesedir. Her ne olursa olsun, kavramın “NFT” kavramı ile beraber 2021’in son çeyreğinden beri hem sosyal hayatımıza hem de hukuk tartışmalarına bomba gibi düştüğü bir gerçek. Zaman içerisinde bu popülaritenin sönüp sönmeyeceği tartışması bir yana dursun, ticaret hayatında belirli bir yere gelmiş tüm şirketler Metaverse kavramının yarattığı hareketlilikle kendilerine yeni bir pozisyon arayışı içine girdiler. Metaverse platformları, yeni ve hızla gelişen bir alan olarak kullanıcılarına sunduğu sınırsız fırsatla birlikte, bu merkeziyetsiz ve sınırsız yapı telif hakkı sahipleri açısından pek çok belirsizlik ve riski de akla getirmektedir. Bu bakımdan ilerleyen dönemde, söz konusu platformlarda meydana getirilecek veya sunulacak fikir ve sanat eserleri bakımından tartışmalara konu olacak uyuşmazlıkların ortaya çıkacağını öngörmek zor olmayacaktır. Metaverse’te kullanım amaçlı markaların mal ve hizmet listeleri oluşturulurken, ilk olarak yanıtlanması gereken sorular; başvuru sahibinin ne tip hizmetler sağladığı veya hangi alanda üretimde bulunduğu ve bu alanların Metaverse ile kesişiminin hangi noktada ortaya çıkacağıdır. Her ebeveyn kontrolü uygulaması için bir şey söylemek imkânsız olsa da ben bu listedeki uygulamaların tamamını detaylıca testlerden geçirdim ve güvenli olduklarını onayladım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact information

We will be glad to hear from you

Copyright: © 2024 Stevetek Communicatio Design By Bezaleel Digital Solution. All Rights Reserved.